ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ  ПІДТРИМКИ  ПІДЛІТКІВ  У  ПЕРІОД СТАНОВЛЕННЯ  ЇХ  РЕПРОДУКТИВНОЇ  СИСТЕМИ

13 лютого 2018 року на базі Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося  ІІ засідання школи становлення молодого конкурентно спроможного молодого спеціаліста психологічної служби практичних психологів і соціальних педагогів з теми "Забезпечення соціально-психологічної підтримки підлітків у період становлення їх репрордуктивної системи". Семінар був насичений виступами спеціалістів, змісторвними практичними заняттями.

       Зокрема Єзерська Анна Віталіївна, лікар-акушер гінеколог Березнівської центральної районної лікарні, розкрила питання репродуктивного здоров'я молоді з точки зору медицини. 

       Про соціальні аспекти репродуктивного права молоді розповіла Перепечай Олена  Антонівна, заступник директора- начальник відділу соціальної роботи Березнівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

       Продуктивним вдалося заняття з елементами тренінгу, з даної теми, проведене практичним психологом Шнайдер Тетяною Олександрівною.

       Учасники засідання дізналися багато нового та ділилися досвідом роботи.

 

 


Відкрите засідання школи становлення вчителів зарубіжної літератури

22 листопада 2017 року на базі ЗірненськоїЗОШ  відбулося відкрите засідання школи становлення учителів зарубіжної літератури. Розпочалося засідання із введення в тему заняття , яке провела Люблінська Валентина Олексіївна, методист районного методичного кабінету. Директор школи,Довгалюк Юрій Якович  провів оглядово-пізнавальний візит   по школі.

Заступник директора з навчально-виховної роботи виступила перед учасниками семінару  на тему «Використання інтерактивних форм роботи з метою підвищення ефективності сучасного уроку». Потім учасники семінару відвідали уроки учителів зарубіжної літератури Вознюк Ю.М. у 5 класі на тему «Оскар Уальд «Хлопчик-зірка». Еволюція образу героя. Символічний зміст назви казки.» і Грибинець Н.І. у 6 класі на тему «Моральні якості головного героя та романтика подорожей у романі Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан».

У ході семінару  вчителі-лауреати конкурсу «Учитель року -2016» провели майстер-класи з учасниками засідання «Шляхи вдосконалення сучасного уроку».

 Презентацію методичного посібника «Інноваційні технології як органічна складова сучасного уроку зарубіжної літератури» здійснила учитель зарубіжної літератури Балашівського НВК «Колегіум ЗОШ I-IIIступенів».

Атмосфера на семінарі панувала доброзичлива. Вчителі мали змогу поділитись один з одним своїми досягненнями і напрацюваннями.

 

 ПІДВИЩУЄМО СВОЮ ПЕДАГОГІЧНУ КВАЛІФІКАЦІЮ

 

     04.12.2015 року був проведений майстер-клас Соловей Ніни Львівни, учителя-методиста на базі Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів з теми  «Формування ключових компетентностей учнів початкових класів шляхом застосування інтерактивних форм роботи».

      Це сучасна форма проведення навчального тренінгу-семінару для відпрацювання практичних навичок за різними методиками і технологіями, з метою підвищення професійного рівня і обміну педагогічним досвідом учасників, розширення кругозору і прилучення до новітніх галузей знання.

      Семінар розпочався організаційно-оглядовим модулем. Експрес-портрет навчального закладу: огляд навчального закладу, ознайомлення з навчально-методичною та матеріально-технічною базою початкових класів Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, знайомство з шкільним музеєм історії села Зірне відбулося під керівництвом директора школи Юрія Яковича Довгалюка.

     За круглим столом відбулося забезпечення теоретично-інтерактивного модуля. Про особливості забезпечення психолого-педагогічних та матеріально-технічних умов навчально-виховного процесу як методу підвищення якості знань учнів розповів директор школи Довгалюк Ю. Я. Питання суті, структури та основних видів ключових освітніх компетентностей розкрила старший учитель початкових класів Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Довгалюк Людмила Володимирівна. Про перевантаження школярів: причини виникнення і шляхи запобігання та подолання розповіла старший учитель початкових класів Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бойчук Інна Сергіївна.

      Методист Березнівського районного методичного кабінету Рубінс Марина Володимирівна розкрила питання методичної діяльності учителя початкових класів в системі підвищення кваліфікації.

       Проведення практичного модуля забезпечила учитель-методист початкових класів Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Соловей Н.Л.

      Майстер-клас Ніни Львівни схожий на курси підвищення кваліфікації для тих, хто вже відбувся як фахівець, але хотів би дізнатися більше. Це можливість познайомитися з новою технологією, новими методиками і авторськими напрацюваннями. А це означає крок вперед у своїй справі.

      Під час семінару Соловей Н.Л. розповіла, що ще більш важливо, показала, як застосовувати на практиці нову технологію або метод. Методика проведення майстер-класу не мала якихось строгих і єдиних норм. Здебільшого вона ґрунтувалася як на інтуїції фахівця, так і на сприйнятливості слухача. Принцип майстер-класу Соловей Н.Л.: «Я знаю, як це робити. Я навчу вас». Вчителька надала можливість попрактикуватися під чуйною і доброзичливою увагою майстра.

Метою майстер-класу було відпрацювання практичних навичок за різними методиками і технологіями, з метою підвищення професійного рівня і обміну педагогічним досвідом учасників, розширення кругозору і прилучення до новітніх галузей знання.

Такий підхід сприяв підвищенню фахового рівня, розвитку творчого потенціалу вчителя, формуванню педагогічної майстерності, озброєнню новітніми знаннями, методиками та технологіями методичних рекомендацій з актуальних питань.

 

 

 

 

 Ділимося досвідом

    26 жовтня 2015 року на базі нашої  школи відбувся районний     семінар-практикум педагогів-організаторів на тему «Роль учнівського самовряду-вання в створенні умов для самореалізації духовного, інтелектуального та творчого потенціалу особистості учня».   Долучилися  до обміну досвідом роботи з учнівською молоддю понад  30 учасників.

                      Теплими словами  гостей зустріли діти, члени центру творчого розвитку. Директор школи Довгалюк Юрій Якович познайомив учасників семінару з навчально-матеріальною базою школи, організував пізнавальну екскурсію до шкільного «Музею села Зірне», поділився досвідом використання музею під час  проведення позакласних заходів, уроків.  

                    Відкрила теоретичну частину семінару виступом «Діяльність учнівського самоврядування як один із шляхів вирішення проблеми самореалізації потенціалу учнівської молоді» методист районного методичного кабінету Швед Людмила Миколаївна. Методист Березнівського районного Будинку юнацької  та дитячої творчості, координатор районної школи «Лідер у тобі» Іванюк Людмила Миколаївна презентувала відео презентацію з теми «Роль учнівського самоврядування у подоланні негативних явищ в учнівському середовищі». До розкриття теми  семінару-практикуму долучилися ЗДНВР Миронець Вікторія Олександрівна та Наумчук  Людмила Миколаївна, які поділилися досвідом створення умов для  роботи з обдарованими  дітьми.  

У практичному модулі семінару Славинська Тетяна Іваніна, педагог-організатор Зірненської ЗОШ І-ІІІ ступенів презентувала напрацювання учнівської газети «Шкільний вісник», подарувала кожному учаснику примірник  газети №16, розкрила зміст та шляхи впровадження  героїко-патріотичного   проекту учнівського самоврядування «Слава Україні», представила свою систему роботи щодо реалізації  проблемного питання  «Формування світогляду особистості, її смисложиттєвого та ціннісного вибору».

Практичний психолог Шнайдер Тетяна Олександрівна внесла до роботи семінару розважально-релаксаційну родзинку, провівши тренінг з рухливими елементами в  ігровій формі. Також дала корисні рекомендації щодо раціонального планування свого робочого дня, що є надзвичайно важливим для педагогів-організаторів.

На  завершення семінару голова учнівської ради Олександра Дячук та члени учнівського самоврядування    показали презентацію діяльності органів учнівського самоврядування, а  члени МІГ «Фотолюбителі» показали низку відео сюжетів проведених заходів. 

Під час проведення  підсумків роботи учасники семінару-практикуму   розробили рекомендаційний порадник «Якщо ви працюєте з обдарованими дітьми», обмінялися враженнями, висловили щиру подяку за проведену роботу.Download
Організація навчально-виховного процесу в умовах впровадження нових Державних стандартів
Матеріали районного семінару ЗДНВР.pdf
Adobe Acrobat Document 2.4 MB