День цивільного  захисту

25 квітня з метою профілактики травматизму в рамках  тижня безпеки всі учні разом зі своїми класними керівниками повторили правила поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті (під час пожежі, виявлення запаху газу, диму,  невідомих предметів) та  пройшли практичні заняття з цивільного захисту. Під час уроків був даний навчальний сигнал тривоги і оповіщено про наявність бомби у школі. Всі учасники навчально-виховного процесу організовано вийшли на подвір'я протягом 3,6 хвилин. Це дуже гарний результат. 

Молодь Зірненської ЗОШ обирає здоров`я

Робота агітбригади "Молодь обирає здоров`я"

Учасники агітбригади  «Покоління Z»  ретельно готувалися до районного щорічного фестивалю «Молодь обирає здоров’я». Малювали  плакати,  підготували художню роботу «Фізкультура-це здороВО!», підбирали костюми, сценарій, вивчали пісні,  переглянули багато літератури про СНІД, а також взяли участь у тренінгах Маршрут Безпеки. В номінації "Музично-літературна спортивна композиція" вибороли ІІ місце. Висловлюємо щиру подяку учням за участь  і  батькам за сприяння та  підтримку. Ви-молодці!

Інтерактивна виставка "Маршрут Безпеки"

Бесіди на превентивну тематику

  

Наразі проблема захворюваності на туберкульоз є  дуже гострою. Незважаючи на державну програму боротьби з туберкульозом, епідеміологічна ситуація cкладна. Щороку  у школі проводяться заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. З нагоди цієї дати, 23 березня,  з метою попередження захворюваності учнівської молоді, за сприянням спеціаліста РЦСССДМ  Боровець Н.П., дирекції школи  було запрошено лікаря-лаборанта Зірненської протитуберкульозної лікарні Добровольську Валентину Петрівну, яка провела роз`яснювальну та профілактичну роботу щодо захворюваності на туберкульоз і дала змістовні відповіді на запитання, що виникли під час спілкування в учнів.

Вона сказала,  що туберкульоз– це інфекційне захворювання . Збудниками цієї хвороби є особливі мікроорганізми –туберкульозні бактерії, які можуть потрапляти в організм людини різними шляхами: при контакті з хворими, через кашель, чхання, рукостискання, при вдиханні повітря,  в якому містяться збудники хвороб.

          В наш час ця хвороба виліковна, якщо її виявити на перших стадіях захворювання. Але цю хворобу набагато легше попередити, ніж лікувати.

Щоб запобігти цьому захворюванню, кожна людина повинна загартовувати свій організм.  Враховуючи те, що хворіють на туберкульоз частіше всього люди ослаблені, не досить загартовані, зловживають алкоголем та тютюнопалінням – необхідно дотримуватись здорового способу життя та відмовитись від шкідливих звичок. Особливо рекомендується вранішня зарядка, водні процедури, перебування на свіжому повітрі, раціональне харчування, вживання більше молочних продуктів, овочів, фруктів, зелені. Потрібно нам зберігати чистоту вдома і в школі, тримати відкритими вікна влітку, частіше провітрювати  приміщення взимку.

        Для запобігання туберкульозу виняткове значення має щеплення дітей, а для його виявлення серед дітей часто єдиним методом є реакція Манту, що повинна проводитись щорічно всім дітям, в першу чергу ослабленим та із сімей,  де дорослі знаходяться в групах ризику захворювання. При цьому захворюванні можуть вражатися не тільки легені, але й інші органи: кістки, очі, шкіра, лімфатична та нервова системи.

 

         Отже, діти, дотримуйтесь всіх цих вимог, ведіть здоровий спосіб життя, і здорове майбутнє вам забезпечене.

 

Пам`ятайте:  хворобу набагато легше попередити, ніж лікувати!                                              Також з учнями 8-11-х класів  було проведено ряд заходів з теми «Запобігання негативних проявів в учнівському середовищі», під час яких ЗДНВР Л.Наумчук, практичний психолог Т.Шнайдер, педагог-організатор      Т.Славинська, класні керівники провели анкетування, бесіди, тренінги, показали  відеопрезентації, організували віртуальну зустріч з лікарями щодо впливу шкідливих звичок на розвиток і здоров’я підлітків.

День здоров`я та спорту

До дня здоров’я у школі було проведено ряд заходів. Зранку члени учнівського самоврядування привітали кожного учня і вчителя, подарувавши наклейки з висловами про спорт, бажаючи доброго здоров’я. Всі  організовано вийшли на  ранкову загальношкільну зарядку,  марафон  «Біжу заради здоров’я», а після уроків для учнів 5-7-х класів було проведено  брейн-ринг «Здорова нація».

Спорт для всіх

Зірненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березнівської районної ради стала місцем проведення чергового Фестивалю здорового способу життя. Працівники комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради познайомилися з учнями і провели коротку бесіду про важливість занять фізичною культурою і її вплив на здоров’я і загальне самопочуття. Школярі були не проти такої розмови. А в деяких дітей навіть виникли питання: Яким спортом варто займатися?; Скільки часу приділяти фізичним навантаженням?; Як швидко досягнути бажаного результату?, тощо.

     Після знайомства і короткого діалогу про теорію фізичної культури, учні мали можливість на практиці застосувати всі поради старших колег. Достатньо розім’явшись, школярі розділилися на 6 команд, по 8 учасників в кожній і взялися за проходження естафет. Боротьба, яка точилася на спортивному майданчику за емоційністю і принциповістю мабуть не поступалася масштабним подіям зі світу професійного спорту.

     Для встановлення найкращої команди учні взяли участь в естафетах, під час яких вони на швидкість котили фітбольні кулі, кидали баскетбольні й волейбольні м’ячі, бігали з тенісними ракетками, вправлялися з футбольними м’ячами,  і по черзі накидали кільця на конуси. Завдання були не складні, тому всі команди легко впоралися з проходженням естафет. Визначення кращої команди стало не легким процесом, тому що різниця в часі між командами першої трійки склала лічені секунди. Однак переможець повинен бути тільки один, і цього разу фортуна «посміхнулася» команді під назвою «Орли»; друге місце посіли школярі, котрі назвалися «Патріоти»; команді «Юніори» вдалося зайняти третє місце на п’єдесталі; четвертими були спортсмени з команди «Лідер»; зовсім на трішки відстали їхні товариші, котрі назвалися «Бджілка» і посіли п’яту сходинку; а оптимістична назва «Чемпіони» не допомогла її учасникам піднятися вище шостого місця.

     Після проведення естафет відбулася церемонія нагородження переможців. Всі вони були відзначені дипломами  комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради та призами Відділення Національного олімпійського комітету в Рівненській області. Однак на цьому процес нагородження не закінчився, тому що гості фестивалю цієї зими стали призерами ще однієї події. Вони посіли третє місце в конкурсі «Сніговик FEST», котрий проходив в рамках Всеукраїнських заходів «Спортивна зима». За це учні Зірненської ЗОШ були нагороджені кубком і дипломом КЗ «ОЦФЗН «Спорт для всіх» та призами Відділення НОК України в Рівненській області.