25 квітня з метою профілактики травматизму в рамках тижня безпеки всі учні разом зі своїми класними керівниками повторили правила поведінки у надзвичайних ситуаціях, що виникають при порушенні життєвого процесу у побуті (під час пожежі, виявлення запаху газу, диму, невідомих предметів) та пройшли практичні заняття з цивільного захисту. Під час уроків був даний навчальний сигнал тривоги і оповіщено про наявність бомби у школі. Всі учасники навчально-виховного процесу організовано вийшли на подвір'я протягом 3,6 хвилин. Це дуже гарний результат.
Учасники агітбригади «Покоління Z» ретельно готувалися до районного щорічного фестивалю «Молодь обирає здоров’я». Малювали плакати, підготували художню роботу «Фізкультура-це здороВО!», підбирали костюми, сценарій, вивчали пісні, переглянули багато літератури про СНІД, а також взяли участь у тренінгах Маршрут Безпеки. В номінації "Музично-літературна спортивна композиція" вибороли ІІ місце. Висловлюємо щиру подяку учням за участь і батькам за сприяння та підтримку. Ви-молодці!
Наразі проблема захворюваності на туберкульоз є дуже гострою. Незважаючи на державну програму боротьби з туберкульозом, епідеміологічна ситуація cкладна. Щороку у школі проводяться заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. З нагоди цієї дати, 23 березня, з метою попередження захворюваності учнівської молоді, за сприянням спеціаліста РЦСССДМ Боровець Н.П., дирекції школи було запрошено лікаря-лаборанта Зірненської протитуберкульозної лікарні Добровольську Валентину Петрівну, яка провела роз`яснювальну та профілактичну роботу щодо захворюваності на туберкульоз і дала змістовні відповіді на запитання, що виникли під час спілкування в учнів.
Вона сказала, що туберкульоз– це інфекційне захворювання . Збудниками цієї хвороби є особливі мікроорганізми –туберкульозні бактерії, які можуть потрапляти в організм людини різними шляхами: при контакті з хворими, через кашель, чхання, рукостискання, при вдиханні повітря, в якому містяться збудники хвороб.
В наш час ця хвороба виліковна, якщо її виявити на перших стадіях захворювання. Але цю хворобу набагато легше попередити, ніж лікувати.
Щоб запобігти цьому захворюванню, кожна людина повинна загартовувати свій організм. Враховуючи те, що хворіють на туберкульоз частіше всього люди ослаблені, не досить загартовані, зловживають алкоголем та тютюнопалінням – необхідно дотримуватись здорового способу життя та відмовитись від шкідливих звичок. Особливо рекомендується вранішня зарядка, водні процедури, перебування на свіжому повітрі, раціональне харчування, вживання більше молочних продуктів, овочів, фруктів, зелені. Потрібно нам зберігати чистоту вдома і в школі, тримати відкритими вікна влітку, частіше провітрювати приміщення взимку.
Для запобігання туберкульозу виняткове значення має щеплення дітей, а для його виявлення серед дітей часто єдиним методом є реакція Манту, що повинна проводитись щорічно всім дітям, в першу чергу ослабленим та із сімей, де дорослі знаходяться в групах ризику захворювання. При цьому захворюванні можуть вражатися не тільки легені, але й інші органи: кістки, очі, шкіра, лімфатична та нервова системи.
Отже, діти, дотримуйтесь всіх цих вимог, ведіть здоровий спосіб життя, і здорове майбутнє вам забезпечене.
Пам`ятайте: хворобу набагато легше попередити, ніж лікувати! Також з учнями 8-11-х класів було проведено ряд заходів з теми «Запобігання негативних проявів в учнівському середовищі», під час яких ЗДНВР Л.Наумчук, практичний психолог Т.Шнайдер, педагог-організатор Т.Славинська, класні керівники провели анкетування, бесіди, тренінги, показали відеопрезентації, організували віртуальну зустріч з лікарями щодо впливу шкідливих звичок на розвиток і здоров’я підлітків.
До дня здоров’я у школі було проведено ряд заходів. Зранку члени учнівського самоврядування привітали кожного учня і вчителя, подарувавши наклейки з висловами про спорт, бажаючи доброго здоров’я. Всі організовано вийшли на ранкову загальношкільну зарядку, марафон «Біжу заради здоров’я», а після уроків для учнів 5-7-х класів було проведено брейн-ринг «Здорова нація».